برای بحث در مورد نرم افزار CRM، قصد دارم از یک قیاس استفاده کنم که ممکن است مفید باشد. فرض کنید شما یک عضو بسیار خوبی از خانواده تان هستید و شما 10 فامیل نزدیک دارید که تولدهایشان را به خاطر می آورید.

 

فرض کنید که شما همچنین مایل به ارسال ده کارت تبریک تولد اقوام باشید. بگذارید بگوییم شما نه تنها روزهای تولد و آدرس آنها را به یاد می آورید، بلکه جزئیات مهمی را در مورد آنچه که دوست دارند و از این رو چه هدیه ای و کارت تبریک برای خرید برای آنها مناسب است را به خاطر دارید. حالا بگذارید هر یک از این بستگان یک همسر پیدا کنند و یک خانواده بشوند. ناگهان شما 30 خویشاوند دارید که جزئیات حیاتی مثل آدرس ها و روزهای تولد شما در مغز پر سر و صدا شما ذخیره می شود.

 

Italian Trulli

این زمانی است که شما شروع به قربانی کردن می کنید. نه به معنای واقعی کلمه و نه به صورت آگاهانه. تولدها فراموش شده اند یا فرصت نکرده اید برای آنها کارت ارسال کنید. به کارت ها و هدایا کمتر فکر می شوند. روابط کمرنگ می شود افرادی که شما فراموششان کرده اید وجود خواهند داشت.

 

خوشبختانه ما چیزهایی مانند تقویم ها و کتاب های آدرس داریم که می توانیم تمام اطلاعات فوق را ذخیره کنیم تا فراموش نشود.

متأسفانه آنچه که ما هنوز انجام نداده ایم، زمان برای تکمیل وظایف فیزیکی رفتن به مغازه ها، خرید کارت ها و هدایا، بسته شدن آنها و انتقال آنها به اداره پست است.

 

هیچ راهی برای ذخیره این اطلاعات وجود ندارد و هرگونه وظیفه ای مربوط به این اطلاعات به صورت خودکار برای ما انجام می شود بدون اینکه از خانه بیرون بروید و به همین دلیل موجب صرفه جویی در وقت روزمره ما می شود.

اکنون تصور کنید شما مدیر یک کسب و کار کوچک هستید و کسب و کار کوچک شما دارای 10 مشتری است. 10مشتری که اطلاعات حیاتی شما در سرتان ذخیره شده است. بله، شما احتمالا می توانید پیگیری 10 مشتری را در سر خود داشته باشید. این خیلی دشوار نیست.

 

این 10 مشتری نان و کره شما هستند. شما احتمالا با آنها هر روز صحبت می کنید، احتمالا شما اطلاعات شخصی در مورد آنها می دانید، احتمالا حتی به افراد آنها نیز توجه می کنید.   سپس کسب و کار شما شروع به رشد می کند. مشتریان بیشتری را جذب می کنید. شما با هر یک زمان کمتری صرف می کنید. می بینید که در سایر زمینه های کسب و کار شما نیاز به رشد وجود دارد.

 

تماس های تلفنی کمتر می شوند و به ایمیل ها تبدیل می شوند. مشتریانی که کمتر از یک بودجه بی نظیر نیستند، فراموش می شوند و در نهایت از دست می روند.   یک راه حل وجود دارد. و آن مدیریت ارتباط با مشتری نامیده می شود.

 

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)

 

این نام برای هر سیستم یا مدل مورد استفاده برای مدیریت تعاملات شرکت با مشتریان فعلی یا آینده آن است.

نرم افزار CRM یک تکنولوژی است برای سازماندهی خودکار و هماهنگ سازی تمامی جنبه های ارتباط شما با مشتری از بازاریابی به فروش گرفته تا ارائه خدمات پس از فروش.

استفاده از این تکنولوژی به شما زمان می دهد برای توسعه حوزه های دیگر کسب و کارتان، در حالی که به شما اطمینان داده است که پاسخ مشتریان موجود شما به شیوه ای کارآمد داده می شود.

 

مزایای دیگر:

 

 

  • تمام اطلاعات مشتریان در یک مکان ذخیره می شود، به روز رسانی و به اشتراک گذاری با کل تیم آسان است
  • به روز رسانی توسط همکاران فورا ذخیره می شود.
  • هر عضو تیم شما قادر خواهد بود تا آخرین ارتباط کسب و کار با یک مشتری را مشاهده کند.
  • نرم افزار CRM می تواند به طور خودکار از جنبه های مختلف کسب و کار شما متریک هایی را به سرعت نشان دهد.
  • Italian Trulli

    گزارش هایی می توانند تولید شوند که برای پیش بینی و برنامه ریزی برای آینده مورد استفاده قرار گیرند.

  • شما می توانید سابقه کامل تعامل شرکت خود را با یک مشتری مشاهده کنید  و حتی از سوابق اشتباهات خود را ببینید و برای آینده آن را اصلاح کنید.
  • تقویم و سوابق مربوط به رویدادهای مهم یا وظایف مربوط با مشتری را می توان یکپارچه کرد.
  • زمان مناسب برای تماس با مشتریان تنظیم و یادآوری می شود.

 

آینده نرم افزار CRM

 

مزایای ترکیب داده های دیجیتال با CRM سنتی منجر به بهبود تجربه مشتری از طریق استفاده از نرم افزار CRM می شود که  این امر با استفاده از داده های آنلاین، تلفن همراه و شبکه های اجتماعی و همچنین پوشش نقاط ضعف سیستم های سنتی حاصل می شود.

 

شرکت های بین المللی بزرگ هم اکنون می توانند از طریق رسانه های اجتماعی فورا مکالمات تک به تک با مشتریان داشته باشند. این شخصی سازی می تواند منجر به پاداش های بیشتر و مناسب تر برای مشتری شود.   همانطور که کانالها یا سیستم عاملها تغییر می کنند، هنر CRM نمی کند. نرم افزار CRM خوب باید از طریق روشهای دیجیتال یا روش های سنتی استفاده کند.

 

در نتیجه

 

قرار دادن مشتری در قلب استراتژی کسب و کار شما کلید موفقیت است. نرم افزار CRM به شما این امکان را می دهد که فقط آن را انجام دهید. همچنین به شما اجازه می دهد زمان و آزادی را برای تمرکز بر روی زمینه های دیگر کسب و کار خود را داشته باشید. مطمئن هستید که یک سیستم خودکار از نیازهای مشتریان آگاه است و تا حد ممکن به صورت اتوماتیک موارد مهم را به شما یادآوری می کند.

Find out more info نرم افزار CRM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *